ГоловнаОстанні новини8 Вересня, 2017р.
 Версія для друку

Звернення начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського до населення щодо безпечного відпочинку на природі

Опубліковано: 08.09.2017, 14:44

З настанням сухої теплої погоди мешканці Львівщини часто вирушають проводити своє дозвілля на природі. Але через недотримання елементарних правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі виникає чимало пожеж. З метою запобігання пожежам в екосистемах, звертаюся до мешканців та гостей області пам’ятати правила пожежної безпеки.

Великою проблемою на теренах області є пожежі, пов’язані із спалюванням сухої трави та сміття. Такі пожежі можуть спричинити до травмувань людей, знищення майна та нанести великої шкоди довкіллю. Тому закликаю вас утримуватись від спалювання сухої трави та сміття. Пам'ятайте, що відповідно до вимог пожежної безпеки спалювання сміття та сухої трави на території і поблизу населених пунктів, а також стерні на полях заборонено. Безконтрольне спалювання сухостою може стати причиною масштабних пожеж. Через сильний вітер вогонь легко перекидається на житлові будинки, дачні будівлі та поля. Такі займання можуть завдати значної матеріальної шкоди і призвести до загибелі людей.

Значного клопоту завдають рятувальникам і пожежі на торфополях, які найчастіше виникають внаслідок спалювання сухого листя, трави чи побутового сміття. Вогонь перекидається на торфополя та провокує їх займання. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню. Торф повільно прогорає на всю глибину залягання, яка може досягати 6-8 і більше метрів та створює небезпеку провалу в прогорілий ґрунт людей та техніки. Слід пам’ятати, що температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм, тому людина, провалившись, може загинути. Крім того, торф має здатність до горіння під час дощу та помірного снігопаду. Ось чому різке зниження температури не допоможе припинити торф’яну пожежу чи зменшити її обсяги. Небезпечні такі пожежі раптовими проривами вогню з під землі, а також й тим, що неможливо визначити межі розповсюдження горіння. Адже ознаки торф’яної пожежі не завжди помітні на поверхні землі.

Бережіть довкілля та не створюйте небезпеку для себе та оточуючих Вас людей! Завжди будьте пильними та у разі виникнення пожежі телефонуйте до Служби порятунку «101».

 


   
Останні новини
25 Вересня17:16 Перемишлянський район: рятувальники провели профілактичну роботу з мешканцями селищ
25 Вересня16:17 Фахівці ДСНС продовжують проводити відпрацювання житлового сектору
25 Вересня15:10 Львівські рятувальники вдосконалювали свої вміння у школі оперативної майстерності
24 Вересня09:17 Попередження про грози та туман
22 Вересня14:13 Попередження про дощі та грози на території області
21 Вересня09:52 Попередження про сильні дощі
20 Вересня17:48 Кам’янка-Бузький район: рятувальники «озброїли» школярів знаннями з пожежної безпеки
20 Вересня11:09 Львівські рятувальники провели навчання на Добротвірській ТЕС
19 Вересня16:11 Попередження про грози та туман
19 Вересня14:59 Дрогобич: рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» для мешканців міста
19 Вересня14:51 Учні середньої школи №7 міста Львова вивчали правила пожежної безпеки в рамках кампанії «Безпечне місто»
18 Вересня17:41 Львів: школярі спробували себе у ролі майбутніх рятувальників
15 Вересня16:01 Привітання начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського з Днем рятівника!
15 Вересня12:47 Рятувальники провели для майбутніх кухарів екскурсію пожежною частиною та музеєм пожежництва
14 Вересня17:00 Жовківський район: рятувальники нагадують місцевим мешканцям про важливість дотримання елементарних правил заради власної безпеки
Останні новини