ГоловнаОстанні новини8 Вересня, 2017р.
 Версія для друку

Звернення начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського до населення щодо безпечного відпочинку на природі

Опубліковано: 08.09.2017, 14:44

З настанням сухої теплої погоди мешканці Львівщини часто вирушають проводити своє дозвілля на природі. Але через недотримання елементарних правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі виникає чимало пожеж. З метою запобігання пожежам в екосистемах, звертаюся до мешканців та гостей області пам’ятати правила пожежної безпеки.

Великою проблемою на теренах області є пожежі, пов’язані із спалюванням сухої трави та сміття. Такі пожежі можуть спричинити до травмувань людей, знищення майна та нанести великої шкоди довкіллю. Тому закликаю вас утримуватись від спалювання сухої трави та сміття. Пам'ятайте, що відповідно до вимог пожежної безпеки спалювання сміття та сухої трави на території і поблизу населених пунктів, а також стерні на полях заборонено. Безконтрольне спалювання сухостою може стати причиною масштабних пожеж. Через сильний вітер вогонь легко перекидається на житлові будинки, дачні будівлі та поля. Такі займання можуть завдати значної матеріальної шкоди і призвести до загибелі людей.

Значного клопоту завдають рятувальникам і пожежі на торфополях, які найчастіше виникають внаслідок спалювання сухого листя, трави чи побутового сміття. Вогонь перекидається на торфополя та провокує їх займання. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню. Торф повільно прогорає на всю глибину залягання, яка може досягати 6-8 і більше метрів та створює небезпеку провалу в прогорілий ґрунт людей та техніки. Слід пам’ятати, що температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм, тому людина, провалившись, може загинути. Крім того, торф має здатність до горіння під час дощу та помірного снігопаду. Ось чому різке зниження температури не допоможе припинити торф’яну пожежу чи зменшити її обсяги. Небезпечні такі пожежі раптовими проривами вогню з під землі, а також й тим, що неможливо визначити межі розповсюдження горіння. Адже ознаки торф’яної пожежі не завжди помітні на поверхні землі.

Бережіть довкілля та не створюйте небезпеку для себе та оточуючих Вас людей! Завжди будьте пильними та у разі виникнення пожежі телефонуйте до Служби порятунку «101».

 


   
Останні новини
21 Лютого12:36 Рятувальники спільно із працівникам ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» відпрацювали взаємодію у випадку виникнення пожежі (ВІДЕО)
21 Лютого09:14 Сколівський район: рятувальники провели комплексне профілактичне відпрацювання
21 Лютого08:23 Увага! На дорогах Львівщини збережеться ожеледиця
19 Лютого16:31 Пустомитівський район: рятувальники нагадують про елементарні правили пожежної безпеки вдома
19 Лютого15:54 У Головному управлінні стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку серед дітей працівників ДСНС
17 Лютого10:35 Увага! На дорогах Львівщини збережеться ожеледиця
15 Лютого08:57 Увага! На дорогах Львівщини ожеледиця
14 Лютого14:40 У Львові визначають кращого психолога Національної гвардії України
14 Лютого11:46 На Львівщині підвели підсумки роботи у сфері цивільного захисту населення за минулий рік
14 Лютого08:25 Інформація про погодні умови на території Львівської області
13 Лютого18:08 Рятувальники Львівщини отримали нові пожежно-рятувальні автомобілі
12 Лютого17:37 Триває прийом заявок на участь у Національниому конкурсі «Благодійна Україна — 2017»
12 Лютого09:46 Львів: рятувальники провели для школярів урок знань правил пожежної безпеки
11 Лютого10:08 Попередження про ожеледицю на дорогах
9 Лютого09:30 На дорогах Львівщини збережеться ожеледиця, а у горах – лавинна небезпека
Останні новини