ГоловнаОстанні новини10 Жовтня, 2017р.
 Версія для друку

«Я маю сильного янгола-охоронця…», – Кузику Петру Васильовичу сьогодні 90 років

Опубліковано: 10.10.2017, 17:46

10 жовтня свій 90-річний ювілей відзначає надзвичайно добра та щира людина –  Кузик Петро Васильович. Сьогодні до нього на ювілей завітали начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Штангрет та начальник Дрогобицького районного відділу ДСНС Роман Свястин.

Службі в пожежній охороні Петро Васильович присвятив 25 років свого життя. Спочатку молодого хлопця призвали до армії. Після 6 років військової служби Петро вирішив поступити до Львівського пожежно-технічного училища МВС СРСР. Після завершення навчання він продовжив свою кар’єру у державній пожежній охороні, тоді ще Дрогобицької області. Згодом увесь здобутий досвід він зумів реалізувати, очоливши СВПЧ № 6. За період своєї довгої праці в пожежній охороні Петро Васильович доклав чимало зусиль для зміцнення протипожежного захисту та покращення матеріально-технічної бази пожежної охорони Дрогобицького регіону. У званні майора внутрішньої служби, у 1976 році він пішов на пенсію. Був нагороджений медаллю «За бездоганну службу» І ступеня.

Під час бесіди із гостями Петро Васильович пригадує, що у його підпорядкуванні перебувало понад 60 вогнеборців. Уся їхня велика команда перебувала на сторожі безпеки й спокою мешканців 20 районів і чотирьох міст обласного підпорядкування: Дрогобича, Борислава, Самбора та Стрия. Пан Петро ділиться своїми спогадами: « У той час ліквідовувати пожежі було набагато складніше. Часто до моменту нашого приїзду вогонь встигав охопити значні площі. Зараз простіше, адже є мобільний зв'язок, і коли бачиш пожежу – одразу з місця телефонуєш до рятувальників. Тоді такої можливості не було».

Ми розпитували у пана Петра про його обов’язки у той час, найскладніші пожежі та найпам’ятніші події. Ось що він пригадав: «То була пожежа на Дрогобицькому нафтопереробному заводі. Горіло так, що залізничні рельси скрутилися наче змійки, а колеса потягів від високої температури аж побіліли. Тоді я ще був заступником начальника частини. Мав нові хромовані чоботи. Під час гасіння оступився та впав у ємність з нафтою – аж до плечей мені досягала. Розумів, що маю 1-2 секунди, щоб вибратися. Бо згорю на цьому ж місці. Зібрав усі сили, підтягнувся за поручні й виліз. Бог тоді мене вберіг. Хоча, мабуть, маю сильного янгола-охоронця».

Окрім вірності обраній професії, Петро Васильович упродовж усього життя був активним у громадському та спортивному житті. Постійно брав участь у змаганнях із велоспорту, стрільби та пожежно-прикладного спорту.

А на наше запитання щодо секрету його довголіття, не задумуючись дав швидку відповідь: « Це моя дружина. Вона упродовж всього життя мене підтримувала, розуміла. Зараз її вже немає з нами, але тоді вона була моєю берегинею».

Львівські колеги-рятувальники привітали ювіляра та вручили цінний подарунок від Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служб цивільного захисту – орден «Честь і слава», який є найвищою відзнакою за зроблені справи.

Вітаємо нашого іменинника та бажаємо йому міцного здоров'я та ще довгих літ життя. А Господнє благословення, хай завжди оберігає мир та злагоду в його оселі!

DSC_0911.jpgDSC_0923.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0928.jpgDSC_0934.jpg

 

 

 

 


   
Останні новини
18 Червня10:04 Львів: маленькі львів’яни спробували себе у ролі рятувальників під час «Міста професій»
18 Червня08:53 Інформація, щодо погодніх умов
15 Червня09:55 Справність пожежних гідрантів є важливим сегментом у вирішенні питань безпеки міста
14 Червня17:24 На Львівщині завершила роботу комісія із здійснення контролю за виконанням вимог законів з питань цивільного захисту
14 Червня09:15 Інформація, щодо погодніх умов
12 Червня09:38 Попередження про зливи та град
11 Червня09:40 Штормове попередження про грози
9 Червня09:26 На Львівщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека
8 Червня15:30 Діти під час літніх канікул продовжують вивчати правила пожежної безпеки
7 Червня12:21 Рятувальники разом із журналістами розмальовували гонти, щоб допомогти бійцям на сході країни
6 Червня09:33 Інформація, щодо погодніх умов
5 Червня14:52 Попередження про зливи
4 Червня16:52 Рятувальники знайомили дітлахів із професією на «Lviv Family Day»
4 Червня12:36 На Львівщині розпочала роботу комісія із здійснення контролю за виконанням вимог законів з питань цивільного захисту
3 Червня09:32 Увага! На Львівщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека
Останні новини