ГоловнаОстанні новини4 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Надзвичайні жінки працюють у колективі львівських надзвичайників

Опубліковано: 04.12.2017, 13:33

Диспетчери є однією із найдостойніших професій в Службі порятунку «101». Не вступаючи безпосередньо у двобій із вогняною стихією, від них залежить успіх ліквідації пожеж чи надзвичайних ситуацій. Вони направляють сили та засоби, необхідні для рятування людей, ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій, надають по телефону психологічну підтримку та практичні поради постраждалим. 

 Калерія Повх є диспетчером оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Львівській області, старшим сержантом служби цивільного захисту.

Рятувальниця розповідає, що ще з дитинства мріяла носити форму. Саме тому й для навчання обрала спеціалізований навчальний заклад – Львівський державний університет внутрішніх справ, де вивчала юриспруденцію.  У студентський період дівчина познайомилася із своїм майбутнім чоловіком Ігорем, який, зрештою, змінив усе подальше її життя. Ігор працював у той час у відділі організації служби в Головному управлінні МНС у Львівській області.  І саме його приклад, захоплення професією, підштовхнули Калерію до реалізації дитячої мрії.

У 2006 році у Загоні технічної служби ДСНС Львівщини з’явився новий молодий диспетчер. Тут вона вперше познайомилася із професією, вперше відчула відповідальність за власну роботу. Калерія пригадує, що за час чергувань ставалося чимало надзвичайних ситуацій. Бували й такі, що закарбувалася у пам’яті жінки назавжди. Одна з таких ситуацій сталася у День 8 Березня. Компанія молодих людей каталася на квадроциклах й потрапила у ДТП.  Внаслідок події 14-річна дівчина зазнала значних політравм. Рятувальниця каже, що надзвичайно перейнялася цією історією, адже у таких особливий та приємний день сталася така біда.

У Загоні технічної служби Калерія пропрацювала до 2011 року. Далі молода рятівниця стала диспетчером в оперативно-координаційному центрі ГУ ДСНС України у Львівській області, де й працює донині.

Професія диспетчера є складною та потребує стресостійкості, вміння швидко приймати правильні рішення та спілкуватися з людьми, які часто телефонують у паніці. Найважчим у роботі зі слів Калерії, є чути на тому кінці слухавки голос, повний відчаю, паніки і горя. У цей момент розумієш, що необхідно заспокоїти людину,  чітко дізнатися інформацію про місце події та постраждалих.  Часом це буває складно й потребує фахового підходу.

Рятувальниця розповідає, що в середньому за добу у період чергування може прийняти близько 400 викликів, а у період надзвичайних подій кількість таких дзвінків може зрости до півтори тисячі.

Це серйозне навантаження, яке потребує уважності та вміння вислухати кожне  повідомлення. Калерія ділиться: часто не буває і хвилини, коли б на лінію «101» не надходили дзвінки. Доводиться працювати і вдень, і вночі. Але жінка відчуває відповідальність та любить свою професією, і це мотивує її найкраще.

Зараз Калерія матір двох чудових хлопчиків, віком 9 та 11 років. Хлопці неймовірно пишаються своєю мамою, й завжди із гордістю розповідають ким вона працює.

Хлопчаки навіть вчать своїх друзів та однокласників, що телефонувати до Служби порятунку «101» задля жарту не можна, адже у цей час у іншому місці хтось може потребувати реальної допомоги. 

Окрім роботи диспетчера, Калерія активно займається популяризацією культури безпеки серед школярів – долучається до відкритих уроків, виховних годин у школі своїх дітей.

Пишаємося такими колегами й вкотре засвідчуємо, що у Службі порятунку працюють лише найкращі та найдостойніші жінки.

DSC_1904.JPG

 

 

 


   
Останні новини
19 Лютого16:31 Пустомитівський район: рятувальники нагадують про елементарні правили пожежної безпеки вдома
19 Лютого15:54 У Головному управлінні стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку серед дітей працівників ДСНС
17 Лютого10:35 Увага! На дорогах Львівщини збережеться ожеледиця
15 Лютого08:57 Увага! На дорогах Львівщини ожеледиця
14 Лютого14:40 У Львові визначають кращого психолога Національної гвардії України
14 Лютого11:46 На Львівщині підвели підсумки роботи у сфері цивільного захисту населення за минулий рік
14 Лютого08:25 Інформація про погодні умови на території Львівської області
13 Лютого18:08 Рятувальники Львівщини отримали нові пожежно-рятувальні автомобілі
12 Лютого17:37 Триває прийом заявок на участь у Національниому конкурсі «Благодійна Україна — 2017»
12 Лютого09:46 Львів: рятувальники провели для школярів урок знань правил пожежної безпеки
11 Лютого10:08 Попередження про ожеледицю на дорогах
9 Лютого09:30 На дорогах Львівщини збережеться ожеледиця, а у горах – лавинна небезпека
7 Лютого15:38 Попередження про туман та ожеледицю на дорогах
7 Лютого15:14 Рятувальники навчали дітлахів правилам пожежної безпеки
7 Лютого10:47 Обережно, бурульки!
Останні новини