ГоловнаОстанні новини4 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Надзвичайні жінки працюють у колективі львівських надзвичайників

Опубліковано: 04.12.2017, 13:33

Диспетчери є однією із найдостойніших професій в Службі порятунку «101». Не вступаючи безпосередньо у двобій із вогняною стихією, від них залежить успіх ліквідації пожеж чи надзвичайних ситуацій. Вони направляють сили та засоби, необхідні для рятування людей, ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій, надають по телефону психологічну підтримку та практичні поради постраждалим. 

 Калерія Повх є диспетчером оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Львівській області, старшим сержантом служби цивільного захисту.

Рятувальниця розповідає, що ще з дитинства мріяла носити форму. Саме тому й для навчання обрала спеціалізований навчальний заклад – Львівський державний університет внутрішніх справ, де вивчала юриспруденцію.  У студентський період дівчина познайомилася із своїм майбутнім чоловіком Ігорем, який, зрештою, змінив усе подальше її життя. Ігор працював у той час у відділі організації служби в Головному управлінні МНС у Львівській області.  І саме його приклад, захоплення професією, підштовхнули Калерію до реалізації дитячої мрії.

У 2006 році у Загоні технічної служби ДСНС Львівщини з’явився новий молодий диспетчер. Тут вона вперше познайомилася із професією, вперше відчула відповідальність за власну роботу. Калерія пригадує, що за час чергувань ставалося чимало надзвичайних ситуацій. Бували й такі, що закарбувалася у пам’яті жінки назавжди. Одна з таких ситуацій сталася у День 8 Березня. Компанія молодих людей каталася на квадроциклах й потрапила у ДТП.  Внаслідок події 14-річна дівчина зазнала значних політравм. Рятувальниця каже, що надзвичайно перейнялася цією історією, адже у таких особливий та приємний день сталася така біда.

У Загоні технічної служби Калерія пропрацювала до 2011 року. Далі молода рятівниця стала диспетчером в оперативно-координаційному центрі ГУ ДСНС України у Львівській області, де й працює донині.

Професія диспетчера є складною та потребує стресостійкості, вміння швидко приймати правильні рішення та спілкуватися з людьми, які часто телефонують у паніці. Найважчим у роботі зі слів Калерії, є чути на тому кінці слухавки голос, повний відчаю, паніки і горя. У цей момент розумієш, що необхідно заспокоїти людину,  чітко дізнатися інформацію про місце події та постраждалих.  Часом це буває складно й потребує фахового підходу.

Рятувальниця розповідає, що в середньому за добу у період чергування може прийняти близько 400 викликів, а у період надзвичайних подій кількість таких дзвінків може зрости до півтори тисячі.

Це серйозне навантаження, яке потребує уважності та вміння вислухати кожне  повідомлення. Калерія ділиться: часто не буває і хвилини, коли б на лінію «101» не надходили дзвінки. Доводиться працювати і вдень, і вночі. Але жінка відчуває відповідальність та любить свою професією, і це мотивує її найкраще.

Зараз Калерія матір двох чудових хлопчиків, віком 9 та 11 років. Хлопці неймовірно пишаються своєю мамою, й завжди із гордістю розповідають ким вона працює.

Хлопчаки навіть вчать своїх друзів та однокласників, що телефонувати до Служби порятунку «101» задля жарту не можна, адже у цей час у іншому місці хтось може потребувати реальної допомоги. 

Окрім роботи диспетчера, Калерія активно займається популяризацією культури безпеки серед школярів – долучається до відкритих уроків, виховних годин у школі своїх дітей.

Пишаємося такими колегами й вкотре засвідчуємо, що у Службі порятунку працюють лише найкращі та найдостойніші жінки.

DSC_1904.JPG

 

 

 


   
Останні новини
14 Листопада17:43 Прощання з Сергієм Дмитровським відбудеться 16 листопада, п’ятниця
14 Листопада16:37 Уся сім’я львівських рятувальників у глибокій жалобі з приводу передчасної смерті Дмитровського Сергія Юрійовича
14 Листопада13:05 Рятувальники вправлялися у гасінні пожеж на складах i в резервуарних парках зберігання нафтопродуктів
13 Листопада15:45 Команда львівських рятувальників взяла участь у змаганнях з волейболу
12 Листопада17:37 Попередження про туман та ожеледицю
12 Листопада15:51 У Львові в рамках національної кампанії відбувся «Урок безпеки»
9 Листопада15:50 Рятувальники розповіли малюкам про свою професію
9 Листопада11:13 У Бродах відбулись навчання з ліквідації пожежі нафтопродуктів
8 Листопада16:43 Рятувальники розповіли про безпеку малюкам із «Леосаду»
6 Листопада15:30 У Львові відбулася нарада із головними державними інспекторами з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки
1 Листопада18:03 Самбірський район: ще одна місцева пожежна команда розпочала свою роботу у регіоні
31 Жовтня16:34 Попередження про туман на території Львівщини
31 Жовтня16:21 У Головному управлінні відбувся брифінг щодо нововведень у сфері перевірки об’єктів
30 Жовтня16:27 Львівські рятувальники беруть активну участь в Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна
30 Жовтня16:08 Вихованці військового ліцею імені Героїв Крут завітали в гості до рятувальників
Останні новини