ГоловнаОстанні новини22 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Львівські рятувальники нагадують про небезпеку бенгальських вогнів у новорічний період

Опубліковано: 22.12.2017, 14:57

22 грудня фахівці ГУ ДСНС України у Львівській області провели передноворічну зустріч із малюками ДНЗ № 168. До участі у акції запросили також журналістів,  аби висвітлити важливість дотримання елементарних вимог пожежної безпеки у передноворічний час. Рятувальники завітали до малюків й нагадали їм правила поведінки у випадку пожежі, а також разом із малечею повторили номери екстрених служб міста. Діти знають, що сірники – не забавка. Від них може загорітися квартира й можна отримати опіки. Тому обіцяють із ними не гратися.

Дорослим ж та адміністрації садочку рятувальники нагадали основні вимоги правил пожежної безпеки до приміщень, де передбачається проведення свята. Такі приміщення повинні мати кілька виходів, не мати гратів на вікнах, й обов’язково бути оснащеними системами пожежної сигналізації.

В комплексі такі заходи гарантуватимуть безпеку дітей у святковий період.

Зараз якраз у розпалі період новорічних ранків у садках і школах. Для дітей це незабутнє свято, а от для батьків – велика відповідальність. Адже для малечі треба знайти не лише красивий, але й безпечний карнавальний костюм. Придбати карнавальний костюм можна навіть у звичайному супермаркеті чи на ринку. Але більшість з них не дуже якісні: виготовлені з штучних матеріалів, пластику  і є вогненебезпечними. 

 Фахівці ДСНС провели експеримент, під час якого  продемонстрували швидке займання дитячого карнавального костюму від іскри бенгальського вогню. Адже часто такі вогники люди вважають безпечними, й використовують вдома біля ялинки, або й навіть дають діткам.

Експеримент показав, що за кілька секунд дитячий костюмчик може спалахнути від кількох іскор. Горіння супроводжується виділенням густого чорного токсичного диму, який є надзвичайно отруйним, особливо для дитини.

Заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям - начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Орест Галонько розповів, на що варто звертати увагу при виборі дитячих костюмів: «Зазвичай, костюми виготовляють із поліестеру з елементами пластику та металу. Ці матеріали в більшості є легкозаймистими. Отже, найменша іскра від будь-яких вогняних новорічних атрибутів може викликати займання святкового вбрання. Також слід звернути увагу на запах костюму. Якщо запах дуже різкий, неприємний, хімічний, то такий карнавальний костюм не слід купувати ні в якому разі».

 «Якщо із запахом все гаразд, - зазначає рятувальник, - то зверніть увагу на маркування товару, де має бути помітка про санітарно-гігієнічний висновок».

Костюм має бути з такого матеріалу, щоб він не спалахував, а лише тлів, щоб у разі небезпеки можна було б зняти з дитини костюм і врятувати, тим самим, від опіків. У карнавальному костюмі не повинні бути елементи боа, вати, паперу чи марлі. Щоб придбати якісний товар, прослідкуйте, аби він був маркований. На етикетці має бути вказано назву товару, склад, а також дані підприємства-виробника, за якими можна було б звернутися в разі низької якості продукту. 

Львівські рятувальники нагадують: слід дотримуватися елементарних правил безпеки,  аби новорічні та різдвяні свята принесли лише радість.

DSC_2306.JPGDSC_2325.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2340.JPGDSC_2364.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2391.JPGDSC_2399.JPG

 

 

 

 


   
Останні новини
21 Березня16:17 Новий Розділ: у районі розпочалася перевірка реалізації державної політики у сфері цивільного захисту
21 Березня14:59 Увага! На дорогах Львівщини очікуються ожеледиця
20 Березня08:46 Попередження про снiголавинну небезпеку
19 Березня10:09 Увага! На дорогах Львівщини ожеледиця
18 Березня08:26 Штормове попередження
17 Березня09:56 Попередження про снiголавинну небезпеку упродовж вихідних
16 Березня15:36 Львівські школярки стали одними з кращих у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Не жартуй з вогнем»
16 Березня14:34 Представники диспетчерських служб області обговорили порядок системи взаємоінформування
16 Березня12:35 Трускавець: рятувальники навчали школярів як вберегтися від біди
15 Березня16:28 Рятувальники нагадали священикам правила пожежної безпеки
15 Березня14:35 Попередження про туман на території Львівщини
15 Березня10:53 У Галицькому районі Львова відбувся показовий День цивільного захисту
14 Березня15:33 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
14 Березня14:29 Попередження про туман та ожеледицю на дорогах
13 Березня16:18 Рятувальники заручилися підтримкою духовенства аби гарантувати безпеку населення
Останні новини