ГоловнаОстанні новини10 Січня, 2018р.
 Версія для друку

Більш як 30 років гарантувати пожежну безпеку театру опери та балету – справа відповідальна й не проста

Опубліковано: 10.01.2018, 15:21

4 січня своє 70-річчя відзначила начальник 59 професійного пожежного поста з охорони об’єктів ГУ ДСНС України у Львівській області, та надзвичайно добра і щира людина –  Софія Іванівна Юренц.

Розпочала свій кар’єрний шлях у лавах пожежної охорони Софія Іванівна у грудні  1978 року на посаді інструктора з протипожежної профілактики при СВПЧ – 2 з охорони тоді ще Ленінського району міста Львова Управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ Львівського облвиконкому, для обслуговування видовищних підприємств міста.

У березні 1986 року Софії Іванівні запропонували долучитися до гарантування безпеки надбання української культури – театру опери та балету ім. І.Франка.  З того моменту й до сьогодні вона залишається серцем та душею у цьому чудовому та магічному  місці.

Ювілярка пригадує, що на момент початку праці в оперному театрі, у ньому якраз відбувалася реконструкція. Це був складний період, адже у театрі практично повністю відновлювали і встановлювали усі системи, в тому числі й з пожежної безпеки.

В будівлі театру відновлювали конструктивні елементи, встановили протипожежну завісу сцени, якої до цього моменту не було. Для виявлення й швидкої ліквідації загорання, у театрі встановили потужні системи пожежогасіння та пожежної сигналізації, запрацювала централізована система сповіщення про пожежу. В будівлі відремонтували та осучаснили систему димовидалення, а також  облаштували новий водопровід.

Упродовж 6 років реконструкції, Софія Іванівна входила до складу пожежно-профілактичної групи, яка щоденно наглядала за дотриманням правил пожежної безпеки при проведенні робіт із реконструкції. Неодноразово тоді виникали невеличкі загорання під час виконання електрозварювальних робіт. Діяти потрібно було швидко й фахово. Відповідальність велика.

Аби гарантувати безпеку у театрі й оперативно реагувати на загорання, було прийнято рішення відкрити на базі театру професійну пожежну частину №67. З цього часу й до сьогодні вона функціонує й гарантує безпеку відвідувачів театру, його персоналу та уберігає саму будівлю від знищення вогнем.

Більше 30 років тендітна, але впевнена й відповідальна жінка стоїть на сторожі пожежної безпеки Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Сьогодні у підпорядкуванні пані Софії перебуває 14  пожежних, які позмінно заступають на чергування.

Під час театральних постановок, концертів чи інших дійств на сцені театру, пожежні обов’язково перебувають за кулісами й слідкують за пожежною безпекою.

У своїй повсякденній роботі на Софію Іванівну покладена неабияка відповідальність. Вона слідкує за утриманням в робочому стані усіх систем пожежної автоматики, наявністю та справністю первинних засобів пожежогасіння, слідкує аби у театрі ніхто часом не запалив цигарку. Під час монтування сцени та її декорацій, Софія Іванівна уважно слідкує за дотримання усіх вимог пожежної безпеки, аби декорації не заступали доступ до пожежних кранів, а самі декорації обов’язково повинні бути перевіреними на вогнетривкість.

Роботи багато, відповідальність велика, й усе на плечах цієї сповненої енергії й завжди усміхненої жінки.

Вітаємо з ювілеєм пані Софію, та бажаємо їй міцного здоров'я і ще довгих літ життя. Ніколи не втрачати життєвого запалу, завжди залишатися такою усміхненою, а Господь хай завжди оберігає мир та дарує злагоду в оселі!

DSC00658.JPG

 


   
Останні новини
21 Березня16:17 Новий Розділ: у районі розпочалася перевірка реалізації державної політики у сфері цивільного захисту
21 Березня14:59 Увага! На дорогах Львівщини очікуються ожеледиця
20 Березня08:46 Попередження про снiголавинну небезпеку
19 Березня10:09 Увага! На дорогах Львівщини ожеледиця
18 Березня08:26 Штормове попередження
17 Березня09:56 Попередження про снiголавинну небезпеку упродовж вихідних
16 Березня15:36 Львівські школярки стали одними з кращих у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Не жартуй з вогнем»
16 Березня14:34 Представники диспетчерських служб області обговорили порядок системи взаємоінформування
16 Березня12:35 Трускавець: рятувальники навчали школярів як вберегтися від біди
15 Березня16:28 Рятувальники нагадали священикам правила пожежної безпеки
15 Березня14:35 Попередження про туман на території Львівщини
15 Березня10:53 У Галицькому районі Львова відбувся показовий День цивільного захисту
14 Березня15:33 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
14 Березня14:29 Попередження про туман та ожеледицю на дорогах
13 Березня16:18 Рятувальники заручилися підтримкою духовенства аби гарантувати безпеку населення
Останні новини