ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники поспілкувалися із духовенством про важливість утримання належного стану пожежної безпеки в культових спорудах

Опубліковано: 07.03.2018, 10:30

 6 березня в управлінні Сокальсько-Жовківської єпархії Української греко-католицької церкви відбулася зустріч отців-деканів із рятувальниками. Нараду за участі головних державних інспекторів Сокальського, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Буcького районів та міста Червоноград, очолив заступник начальника управління - начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Орест Галонько.

Проведення цієї зустрічі стало нагальною необхідністю, адже у період з 1991 до 2018 року на території Львівської області в приміщеннях релігійних споруд виникло 107 пожеж. Зазначимо, що на території Львівської області загалом знаходиться 2038 релігійних установ, з них 782 є пам’ятками архітектури. Серед їх числа 490 дерев’яних пам’яток сакральної архітектури.

Сокальсько-Жовківська Єпархія складається із 355 парафій, до складу яких входять 130 дерев’яних сакральних споруд та 180 цегляних церков. А храм святого Духа в с. Потеличі Жовківського району та Троїцька церква в м. Жовква, включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Збереження культурного й духовного надбання українського народу, гарантування безпеки прихожан та дотримання у церквах належного стану пожежної та техногенної безпеки  – першочергове завдання для рятувальників.

Як не прикро, та під час наради фахівці наглядово-профілактичного блоку ДСНС Львівщини наголосили, що значна кількість протипожежних заходів у храмах залишаються невиконаними, й потребують негайного усунення. До прикладу, це відсутність пристроїв від прямих попадань блискавки, систем пожежної автоматики та оповіщення людей про пожежу. Часто можна зауважити такий недолік, як відсутність належної кількості первинних засобів пожежогасіння у церквах, що створює значні ризики у збереженні будівлі від пожежі.

Окрім цього, дерев’яні конструкції храмів не обробляються  вогнетривким розчином, а електричні мережі не проходять випробування на опір ізоляції. Усі ці недоліки разом є суттєвою перешкодою у попередженні виникнення пожеж у сакральних спорудах.

Духовенство погодилося із рятувальниками, що такий стан справ є абсолютно неприпустимим, й пообіцяли докласти усі зусилля, аби гарантувати безпеку прихожан й формування належного стану пожежної безпеки у своїх парафіях.

Фахівці ДСНС роздали під час зустрічі інформаційні листівки «Про заходи пожежної безпеки в культових спорудах», аби вони були короткою інструкцією для священнослужителів щодо виконання й дотримання основних правил безпеки.

DSC_4198.JPGDSC_4212.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_4223.JPGDSC_4200.JPG

 

 


   
Останні новини
18 Грудня17:12 Львівські рятувальники подарували свято літнім людям (ФОТО, ВІДЕО)
16 Грудня09:47 Увага! Інформація щодо погодних умов на території області
14 Грудня16:28 Школярикам провели урок з безпеки
14 Грудня13:12 Школярі змагалися в інтелектуальній грі «Вивчай! Знай! Дотримуйся!»
14 Грудня11:14 В рамках Всеукраїнського тижня права юристи-рятувальники роз’яснюють базові права людини
8 Грудня11:03 Увага! Попередження про підйом рівня води у річках
8 Грудня10:21 Увага! Інформація щодо погодних умов на території області
6 Грудня16:12 На дорогах Львівщини збережеться ожеледиця та туман
6 Грудня12:09 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 65 тисяч вибухонебезпечних предметів
4 Грудня16:55 Попередження про ожеледицю та налипання мокрого снігу на Львівщині
4 Грудня12:59 В Україні розпочалися командно-штабні тренування з органами управління єдиної державної системи цивільного захисту в умовах особливого періоду
4 Грудня10:28 Всі підрозділи МВС переведені на посилений варіант несення служби
3 Грудня16:16 Увага! На дорогах Львівщини ожеледиця
1 Грудня15:15 На Львівщині презентували проект з попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні
30 Листопада14:53 Турківський район: рятувальники нагадують населенню правила безпеки у зимовий період
Останні новини