ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники поспілкувалися із духовенством про важливість утримання належного стану пожежної безпеки в культових спорудах

Опубліковано: 07.03.2018, 10:30

 6 березня в управлінні Сокальсько-Жовківської єпархії Української греко-католицької церкви відбулася зустріч отців-деканів із рятувальниками. Нараду за участі головних державних інспекторів Сокальського, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Буcького районів та міста Червоноград, очолив заступник начальника управління - начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Орест Галонько.

Проведення цієї зустрічі стало нагальною необхідністю, адже у період з 1991 до 2018 року на території Львівської області в приміщеннях релігійних споруд виникло 107 пожеж. Зазначимо, що на території Львівської області загалом знаходиться 2038 релігійних установ, з них 782 є пам’ятками архітектури. Серед їх числа 490 дерев’яних пам’яток сакральної архітектури.

Сокальсько-Жовківська Єпархія складається із 355 парафій, до складу яких входять 130 дерев’яних сакральних споруд та 180 цегляних церков. А храм святого Духа в с. Потеличі Жовківського району та Троїцька церква в м. Жовква, включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Збереження культурного й духовного надбання українського народу, гарантування безпеки прихожан та дотримання у церквах належного стану пожежної та техногенної безпеки  – першочергове завдання для рятувальників.

Як не прикро, та під час наради фахівці наглядово-профілактичного блоку ДСНС Львівщини наголосили, що значна кількість протипожежних заходів у храмах залишаються невиконаними, й потребують негайного усунення. До прикладу, це відсутність пристроїв від прямих попадань блискавки, систем пожежної автоматики та оповіщення людей про пожежу. Часто можна зауважити такий недолік, як відсутність належної кількості первинних засобів пожежогасіння у церквах, що створює значні ризики у збереженні будівлі від пожежі.

Окрім цього, дерев’яні конструкції храмів не обробляються  вогнетривким розчином, а електричні мережі не проходять випробування на опір ізоляції. Усі ці недоліки разом є суттєвою перешкодою у попередженні виникнення пожеж у сакральних спорудах.

Духовенство погодилося із рятувальниками, що такий стан справ є абсолютно неприпустимим, й пообіцяли докласти усі зусилля, аби гарантувати безпеку прихожан й формування належного стану пожежної безпеки у своїх парафіях.

Фахівці ДСНС роздали під час зустрічі інформаційні листівки «Про заходи пожежної безпеки в культових спорудах», аби вони були короткою інструкцією для священнослужителів щодо виконання й дотримання основних правил безпеки.

DSC_4198.JPGDSC_4212.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_4223.JPGDSC_4200.JPG

 

 


   
Останні новини
18 Червня10:04 Львів: маленькі львів’яни спробували себе у ролі рятувальників під час «Міста професій»
18 Червня08:53 Інформація, щодо погодніх умов
15 Червня09:55 Справність пожежних гідрантів є важливим сегментом у вирішенні питань безпеки міста
14 Червня17:24 На Львівщині завершила роботу комісія із здійснення контролю за виконанням вимог законів з питань цивільного захисту
14 Червня09:15 Інформація, щодо погодніх умов
12 Червня09:38 Попередження про зливи та град
11 Червня09:40 Штормове попередження про грози
9 Червня09:26 На Львівщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека
8 Червня15:30 Діти під час літніх канікул продовжують вивчати правила пожежної безпеки
7 Червня12:21 Рятувальники разом із журналістами розмальовували гонти, щоб допомогти бійцям на сході країни
6 Червня09:33 Інформація, щодо погодніх умов
5 Червня14:52 Попередження про зливи
4 Червня16:52 Рятувальники знайомили дітлахів із професією на «Lviv Family Day»
4 Червня12:36 На Львівщині розпочала роботу комісія із здійснення контролю за виконанням вимог законів з питань цивільного захисту
3 Червня09:32 Увага! На Львівщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека
Останні новини