ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники поспілкувалися із духовенством про важливість утримання належного стану пожежної безпеки в культових спорудах

Опубліковано: 07.03.2018, 10:30

 6 березня в управлінні Сокальсько-Жовківської єпархії Української греко-католицької церкви відбулася зустріч отців-деканів із рятувальниками. Нараду за участі головних державних інспекторів Сокальського, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Буcького районів та міста Червоноград, очолив заступник начальника управління - начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Орест Галонько.

Проведення цієї зустрічі стало нагальною необхідністю, адже у період з 1991 до 2018 року на території Львівської області в приміщеннях релігійних споруд виникло 107 пожеж. Зазначимо, що на території Львівської області загалом знаходиться 2038 релігійних установ, з них 782 є пам’ятками архітектури. Серед їх числа 490 дерев’яних пам’яток сакральної архітектури.

Сокальсько-Жовківська Єпархія складається із 355 парафій, до складу яких входять 130 дерев’яних сакральних споруд та 180 цегляних церков. А храм святого Духа в с. Потеличі Жовківського району та Троїцька церква в м. Жовква, включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Збереження культурного й духовного надбання українського народу, гарантування безпеки прихожан та дотримання у церквах належного стану пожежної та техногенної безпеки  – першочергове завдання для рятувальників.

Як не прикро, та під час наради фахівці наглядово-профілактичного блоку ДСНС Львівщини наголосили, що значна кількість протипожежних заходів у храмах залишаються невиконаними, й потребують негайного усунення. До прикладу, це відсутність пристроїв від прямих попадань блискавки, систем пожежної автоматики та оповіщення людей про пожежу. Часто можна зауважити такий недолік, як відсутність належної кількості первинних засобів пожежогасіння у церквах, що створює значні ризики у збереженні будівлі від пожежі.

Окрім цього, дерев’яні конструкції храмів не обробляються  вогнетривким розчином, а електричні мережі не проходять випробування на опір ізоляції. Усі ці недоліки разом є суттєвою перешкодою у попередженні виникнення пожеж у сакральних спорудах.

Духовенство погодилося із рятувальниками, що такий стан справ є абсолютно неприпустимим, й пообіцяли докласти усі зусилля, аби гарантувати безпеку прихожан й формування належного стану пожежної безпеки у своїх парафіях.

Фахівці ДСНС роздали під час зустрічі інформаційні листівки «Про заходи пожежної безпеки в культових спорудах», аби вони були короткою інструкцією для священнослужителів щодо виконання й дотримання основних правил безпеки.

DSC_4198.JPGDSC_4212.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_4223.JPGDSC_4200.JPG

 

 


   
Останні новини
21 Березня14:59 Увага! На дорогах Львівщини очікуються ожеледиця
20 Березня08:46 Попередження про снiголавинну небезпеку
19 Березня10:09 Увага! На дорогах Львівщини ожеледиця
18 Березня08:26 Штормове попередження
17 Березня09:56 Попередження про снiголавинну небезпеку упродовж вихідних
16 Березня15:36 Львівські школярки стали одними з кращих у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Не жартуй з вогнем»
16 Березня14:34 Представники диспетчерських служб області обговорили порядок системи взаємоінформування
16 Березня12:35 Трускавець: рятувальники навчали школярів як вберегтися від біди
15 Березня16:28 Рятувальники нагадали священикам правила пожежної безпеки
15 Березня14:35 Попередження про туман на території Львівщини
15 Березня10:53 У Галицькому районі Львова відбувся показовий День цивільного захисту
14 Березня15:33 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
14 Березня14:29 Попередження про туман та ожеледицю на дорогах
13 Березня16:18 Рятувальники заручилися підтримкою духовенства аби гарантувати безпеку населення
13 Березня08:25 Попередження про підйом рівня води у річках області
Останні новини