ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники поспілкувалися із духовенством про важливість утримання належного стану пожежної безпеки в культових спорудах

Опубліковано: 07.03.2018, 10:30

 6 березня в управлінні Сокальсько-Жовківської єпархії Української греко-католицької церкви відбулася зустріч отців-деканів із рятувальниками. Нараду за участі головних державних інспекторів Сокальського, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Буcького районів та міста Червоноград, очолив заступник начальника управління - начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Орест Галонько.

Проведення цієї зустрічі стало нагальною необхідністю, адже у період з 1991 до 2018 року на території Львівської області в приміщеннях релігійних споруд виникло 107 пожеж. Зазначимо, що на території Львівської області загалом знаходиться 2038 релігійних установ, з них 782 є пам’ятками архітектури. Серед їх числа 490 дерев’яних пам’яток сакральної архітектури.

Сокальсько-Жовківська Єпархія складається із 355 парафій, до складу яких входять 130 дерев’яних сакральних споруд та 180 цегляних церков. А храм святого Духа в с. Потеличі Жовківського району та Троїцька церква в м. Жовква, включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Збереження культурного й духовного надбання українського народу, гарантування безпеки прихожан та дотримання у церквах належного стану пожежної та техногенної безпеки  – першочергове завдання для рятувальників.

Як не прикро, та під час наради фахівці наглядово-профілактичного блоку ДСНС Львівщини наголосили, що значна кількість протипожежних заходів у храмах залишаються невиконаними, й потребують негайного усунення. До прикладу, це відсутність пристроїв від прямих попадань блискавки, систем пожежної автоматики та оповіщення людей про пожежу. Часто можна зауважити такий недолік, як відсутність належної кількості первинних засобів пожежогасіння у церквах, що створює значні ризики у збереженні будівлі від пожежі.

Окрім цього, дерев’яні конструкції храмів не обробляються  вогнетривким розчином, а електричні мережі не проходять випробування на опір ізоляції. Усі ці недоліки разом є суттєвою перешкодою у попередженні виникнення пожеж у сакральних спорудах.

Духовенство погодилося із рятувальниками, що такий стан справ є абсолютно неприпустимим, й пообіцяли докласти усі зусилля, аби гарантувати безпеку прихожан й формування належного стану пожежної безпеки у своїх парафіях.

Фахівці ДСНС роздали під час зустрічі інформаційні листівки «Про заходи пожежної безпеки в культових спорудах», аби вони були короткою інструкцією для священнослужителів щодо виконання й дотримання основних правил безпеки.

DSC_4198.JPGDSC_4212.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_4223.JPGDSC_4200.JPG

 

 


   
Останні новини
23 Вересня09:15 Інформація щодо погодних умов на території області
21 Вересня15:01 Штормове попередження
21 Вересня14:51 Увага! Попередження про підйом рівня води у річках
20 Вересня16:40 Кам’янка-Бузький район: рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
20 Вересня16:00 Городок: рятувальники провели практичні навчання на ТзОВ «Бадер Україна» (ВІДЕО)
14 Вересня15:04 Привітання начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського з Днем рятівника!
14 Вересня14:04 Запобігти. Врятувати. Допомогти – З професійним святом! З днем рятівника!
14 Вересня14:03 У Бориславі відбулися обласні змагання з газодимозахисної служби між рятувальниками Львівщини
13 Вересня16:45 Маленький львів’янин отримав нагороду від Глави держави
13 Вересня15:58 Попередження про грози та туман
10 Вересня11:28 Вивчати правила пожежної безпеки можна весело
10 Вересня10:01 Попередження про грози та пориви вітру
7 Вересня13:36 Історія Львівських вогнеборців в рамках заходів Дні європейської спадщини
7 Вересня08:37 Інформація щодо погодних умов на території області
6 Вересня09:18 Попередження про грози та підйом рівня води
Останні новини