ГоловнаОстанні новини15 Червня, 2018р.
 Версія для друку

Справність пожежних гідрантів є важливим сегментом у вирішенні питань безпеки міста

Опубліковано: 15.06.2018, 09:55

13 червня у Львівській міській раді відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Одним із питань, яке обговорили під час комісії є стан зовнішнього протипожежного водопостачання у м. Львові.

Начальник оперативно-координаційного центру Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області  Юрій Марусяк розповів про результати весняної перевірки протипожежного водопостачання у місті та стан виконання підрядними організаціями вимог нормативних документів при проведенні капітального будівництва, реконструкції вулиць та встановлення на них пожежних гідрантів.

Зазначимо, що на мережах протипожежного водопостачання міста встановлено 2716 пожежний гідрант, з них не придатними до використання є 169.  Несправний пожежний гідрант – більш тривала ліквідація пожежі, а як наслідок – більші втрати людського майна, травмування та загибель людей.

Основними причинами непридатності пожежних гідрантів є те, що їх самовільно засипають, заасфальтовують та забетоновують саме мешканці міста, або фірми-підрядники під час будівництва чи реконструкції будівель. Так, у Львові 40 таких гідрантів з даної причини є не придатними для використання.

На вулиці Листопадового Чину, 11 виникла ситуація, що пожежний гідрант  заварили через те, що люк зсувався на проїжджу частину дороги. Тепер його використання під час пожежі є неможливим.

Причиною несправності 60 пожежних гідрантів є зірваний шток,  збиті грані або він є не закріпленим.

Під час перевірок рятувальники часто помічали факт, що на колодязях протипожежної мережі міста відсутні кришки. А це може призвести до травмування людей, та є прямим шляхом до їх  засмічення.

Окрім цього, для 203 пожежних гідрантів у місті відсутні вказівники. Це суттєво ускладнює їхній пошук та використання у випадку пожежі.

Серйозною проблемою є те, що історична частина міста Львова характеризується густою забудовою та вузькими вулицями, що зумовлює щільне паркування автомобілів. Саме через припарковані авто, пожежно-рятувальні підрозділи часто не можуть скористатися гідрантами, або автомобілі доводиться пересувати вручну аби дістатися до вододжерела.

Центральна частина Львова, загалом, є складною ділянкою, адже часто є непроїзною для пожежно-рятувальної техніки через літні майданчики, клумби, лавки та інші конструкції. Вони роблять неможливим заїзд пожежної техніки, забір води та її подачу при гасінні пожеж.

Під час наради, рятувальники запропонували ефективне вирішення даної проблеми  - встановлення надземних пожежних гідрантів, державний стандарт на котрі набув чинності з 1 січня 2017 року. Такі гідранти складно засипати чи заблокувати транспортом, а суттєвою перевагою є оперативність пошуку та час забору від нього води пожежним автомобілем.

Варто також зазначити, що упродовж півріччя МКП «Львівводоканал» вдалося відремонтувати 61 пожежний гідрант, а це практично всі несправні гідранти у місті.

ГУ ДСНС України у Львівській області узгодили під час засідання комісії із міською владою та МКП «Львівводоканал» усі проблемні моменти, та домовилися продовжити активно співпрацювати над їх вирішенням заради безпеки мешканців.

DSC_0198.JPGIMG_20180612_125106.jpg


   
Останні новини
19 Липня15:51 Рятувальники навчатимуть працівників та студентів УКУ правилам пожежної безпеки
18 Липня15:26 Трускавецькі рятувальники отримали нове пожежно-рятувальне обладнання
18 Липня12:30 У Головному управлінні відбулось засідання обласної комісії ТЕБ і НС
17 Липня09:40 Офіційний веб-сайт Держслужби з надзвичайних ситуацій очолив рейтинг інформаційної прозорості
17 Липня08:20 Інформація щодо погодних умов на території області 17 липня
16 Липня12:52 Вихованці літнього табору завітали в гості до рятувальників
16 Липня11:13 Інформація щодо погодних умов на території області 16 липня
15 Липня13:25 Інформація щодо погодних умов на території області 15 липня
13 Липня12:47 Турківський район: місцевим мешканцям нагадують про важливість дотримання правил безпеки
12 Липня13:01 Рятувальники спільно із працівникам Victoria Gardens вчилися співпрацювати у випадку виникнення пожежі (ВІДЕО)
12 Липня10:37 Інформація щодо погодних умов на території області 12 липня
11 Липня15:07 Увага! Попередження про навчання у ТРЦ «Victoria Gardens»
11 Липня08:17 Інформація щодо погодних умов на території області 11 липня
10 Липня10:48 Самбірський район: рятувальники та вогнеборці-добровольці вчилися правильно діяти у випадку ймовірного паводку
9 Липня08:46 Інформація щодо погодних умов на території області 9 липня
Останні новини